Rovnováha warfarínu a vitamínu K zanesené črevá

Skúšali ste si niekedy vyprať črevá ?

My čo sme na warfaríne by sme to občas spraviť mali. Čo poviete ?

Pokúšal som sa vyčistiť si svoje črevá, podobne ako možno skúšali mnohí z vás. Prvé dve čísla v mojom rodnom čísle hovoria, že niečo také, treba sem tam urobiť. Navyše keď som už takú dlhú dobu na warfaríne.

Dostal som odporúčanie, že výborné je “ vypranie čriev „ v nemocnici, prípadne v na to určenom sanatóriu. Ľudia, čo si to nechali urobiť hovoria, že neverili vlastným čuchovým bunkám, čo všetko sa ukrývalo v ich útrobách. Verím.

Hľadal som iné riešenie. Dostal som radu : „Uvar si ryžu a jedz ju apoň 3 dni“. Nie hocijakú, ale čo najšpičatejšiu. Urobil som. Navaril som tú naj špičatejšiu ryžu. Samozrejme bez štipky soli a akýchkoľvek iných pochutín. Cpal som sa s tým jeden a pol dňa. Nevydržal som. Nemám na to žalúdok. Verím, že i táto metóda môže byť fajn. Možno skúsim časom znova, uvidím.

 

Poznáte príslovie: “ Kto hľadá, nájde „. Našiel som vlákninu z indického skorocelu (jitrocele). Tieto semená po zmiešaní s vodou dokážu zväčšiť objem až 40 násobne. Vláknina silne zväčší objem náplne v tráviacom trakte. Pomáha prirodzenému vyprázdňovaniu. Spomaľuje vstrebávanie cholesterolu a jeho hodnotu. Napriek tomu, že som jedol menej, cítil som sa sýty. Urobil som tak 4 dni pred meraním guick. Všetko bolo v poriadku. Žiaden účinok na warfarín sa u mňa neobjavil.

Pavol Valúch

Pavol Valúch, spokojný " mladík " 50 + . Autor blogu: Warfarín a život s ním. Pomáham ľuďom udržať si " rovnakú " kvalitu života ako mali pred warfarínom. Od roku 1999 som odkázaný na warfarin. Rád sa podelím o svoje zážitky a skúsenosti s ostatnými. Rád sa poučím zo zážitkov a skúsenosti iných.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na požadované pole