Riedka krv a tenis nie je dobrá kombinácia

Som športovo založený človek. V mladosti dokonca aktívny športovec. Teraz, v zrelšom veku, som skôr športovec teoretik. 🙂

Mal som ale obdobie, keď som s mojim lekárom chodil hrávať tenis. Málokto rád prehráva. Hrali sme ako o život. Pri jednom zlom pohybe som zacítil pichľavú bolesť zozadu na ľavom stehne. Myslel som si : “ Nič sa nedeje len trošku natiahnutý sval „. Stehno bolelo asi dve hodiny a bol pokoj. Ráno sa zobudím, bolesť žiadna. Zažil som šok pri pohľade do zrkadla. Celé stehno zo zadnej strany od vrchu až po koleno čierne ako smola. Zlý pohľad i pocit.

Volal som svojmu lekárovi „tenistovi“, čo mám robiť. Povedal, že mám zostať doma a ležať so zdvihnutou nohou čo najdlhšie. Najlepšie celý deň. Riziko, že krv stečie do kolenného kĺbu sa tým výrazne zníži. Poslúchol som a krv mi do kolena nevtiekla. Prečo ale tá zvláštna intenzívna bolesť bolesť ? Jednoducho mi niekde vnútri stehna praskla malá cievka. Krv začala vytekať do svalu a tlačiť sa smerom von. Bolesť spôsobovala krv, ktorá sa predierala cez sval pod kožu. Keď ma to ráno nebolelo, krv bola už na mieste, kde chcela byť. Pod kožou. Preto tá nechutná čierna farba celého stehna.

Výsledkom je poznanie, že „my warfariňáci“ už len ťažko môžeme športovať „vrcholovo“. Moja tenisová dráha sa tým výrazne pribrzdila. 🙂 Ostrý tenis radšej pozriem v TV.

99 potravín s obsahom vitamínu K nájdete TU

Pavol Valúch

Pavol Valúch, spokojný " mladík " 50 + . Autor blogu: Warfarín a život s ním. Pomáham ľuďom udržať si " rovnakú " kvalitu života ako mali pred warfarínom. Od roku 1999 som odkázaný na warfarin. Rád sa podelím o svoje zážitky a skúsenosti s ostatnými. Rád sa poučím zo zážitkov a skúsenosti iných.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na požadované pole