Ľadvinový záchvat – čo s ním ?

Warfarin, riedka krv a ľadvinový záchvat – čo s tým ?

V mnohých článkoch sa dočítate o tom, aký je vitamín c dôležitý a potrebný. Pravdou je aj to, že warfarín a vitamín c na seba vzájomne pôsobia. Zažil som už niektoré prejavy príliš riedkej krvi. Vysoký QUICK / INR môže privodiť ľadvinový záchvat. Kto ho má za sebou, vie o čom píšem. Niektoré ženy so skúsenosťou ľadvinového záchvatu hovoria, že pôrod bol ľahší. Neviem to samozrejme posúdiť. Som chlap. Niečo na tom možno bude.

Zápal močových ciest

Jak se ho zbavit ?

Ľadvinový záchvat pri warfarine je v podstate presakovanie moču cez steny ľadviny von. Práve to spôsobuje bolesť. Súčasne presakuje krv do vnútra ľadviny. Je to fakt nepríjemné a bolestivé. Prvou pomocou je prudká dávka prírodného (NIE syntetického) vitamínu C. Vyskúšal som 750 mg a za dve hodiny znova tú istú dávku. Pomohlo. Vitamín C v tak prudkej dávke jednorazovo spevní steny ciev. Tým zmierni presakovanie krvi do ľadviny a naopak. Zníženie bolesti je takmer okamžité. Dlhodobé užívanie vitamínu C v tak vysokých dávkach, je pre ľudí, čo užívajú warfarin nebezpečné. Vitamín C znižuje účinnosť warfarinu. Prudká dávka vitamínu C je v podstate len prvá pomoc. Po takomto zážitku je treba konzultovať so svojim lekárom ďalší postup. Lieky sa často vzájomne ovplyvňujú. Bude o tom reč i v niektorom z budúcich článkov.

 „99 potravín…“ ktoré menia hustotu krvi  ZADARMO  nájdete TU

Warfarín a život s ním: termín, kedy bude zverejnený nový článok nájdete v sekcii “ Novinky „

Pavol Valúch

Pavol Valúch, spokojný " mladík " 50 + . Autor blogu: Warfarín a život s ním. Pomáham ľuďom udržať si " rovnakú " kvalitu života ako mali pred warfarínom. Od roku 1999 som odkázaný na warfarin. Rád sa podelím o svoje zážitky a skúsenosti s ostatnými. Rád sa poučím zo zážitkov a skúsenosti iných.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na požadované pole