Čo som vyviedol na liečení ?

Po vážnych operáciách býval dobrým zvykom pobyt v liečebných kúpeľoch. Dlhodobý. Dnes neviem ako to je (hlavne sa touto otázkou nechcem zaoberať), ale ja som v roku 2000 bol 3 týždne v kúpeľoch Sliač. Musím povedať, že v tej dobe skvelé a všetci lekári a sestričky boli výborní ! Chodili sme ako kardiaci na prechádzky v krásnych lesoch v okolí Sliača.

Analgetiká a warfarín

Anopyrin Acylpyrin Aspirin Ibuprofen jak mají rádi warfarín

 

Riedite si krv warfarínom ? Potraviny, čo majú vplyv na warfarín STIAHNI tu

Prechladol som. Nič „múdrejšie“ ma nenapadlo, ako dať si večer na horúčku acylpyrin. Ráno sa ma pani doktorka spýtala, čo som robil. Keď som povedal, že som si dal acylpyrin, takmer ma prerazila. Moja odpoveď ju “ vytočila do biela „. Bola to milá a láskavá pani doktorka, dáma. Keď ale videla nebezpečenstvo pre svojich pacientov, neuveriteľne sa zlostila. Vtedy som sa dozvedel, že Acylpyrin obsahuje kyselinu acetylsalicylovú….. Tá sama o sebe riedi krv.

Poučenie pre mňa: kombinácia warfarin – acylpyrin (anopyrin) je absolútne neprípustná. Môže v relatívne krátkej dobe vyvolať ohrozenie na živote. Tým, že krv je nekontrolovateľne veľmi riedka, môže nastať veľmi silné vnútorné krvácanie. To už je stav ohrozujúci nie zdravie, ale život. Kým sa príde na to, čo sa vlastne deje, môže byť neskoro. Odvtedy používam na horúčku alebo odstránenie bolesti  paralen, alebo iné lieky, ktoré majú účinnú látku paracetamol. Rovnaké následky ako anopyrin má i ibuprofen ! Treba si ale uvedomiť, že warfarin pôsobí v tele 36 hodín a dlhodobo sa s paracetamolom tiž neznesie. Ak užívate 3 dni v kuse paracetamol a neuľaví sa vám, určite navštívte svojho lekára.

Stiahnuť “ 99 potravín … “  ZADARMO z tohto odkazu

Dôležité: warfarin + niektoré zo skupiny liekov ako Anopyrin / Acylpyrin / Aspirin/ Ibuprofen v ŽIADNOM prípade nemôžete užívať spolu !

PS: Kedy bude nový článok ?  Navštív “ Novinky „

Pavol Valúch

Pavol Valúch, spokojný " mladík " 50 + . Autor blogu: Warfarín a život s ním. Pomáham ľuďom udržať si " rovnakú " kvalitu života ako mali pred warfarínom. Od roku 1999 som odkázaný na warfarin. Rád sa podelím o svoje zážitky a skúsenosti s ostatnými. Rád sa poučím zo zážitkov a skúsenosti iných.

Komentáre

 • Mária Šmatlakova 06.10.2017 10:13

  Tiež by som sa rada dozvedela o náhrade za Warfarin,pretoze ja ho užívam uz 7 rokov.

  • Pavol Valúch 11.10.2017 10:45

   Áno náhrady za warfarín existujú, lenže problém je v peniazoch. Zatiaľ čo warfarín stojí 6.- € (100 tabliet) tak pradaxa stojí skoro 300.- € na tri mesiace, takže v priemere viac ako 70.- € mesačne. No a to je 11 krát viac…

 • sonja eliasova 06.02.2017 20:17

  Neviem kto ma aku skusenonost,ale mne bolo velmy malo vysvetlene čo sa smie a čo nie.Kapusta a hlavne listova zelenina to mi bolo povedane.Mal bi sa pacient informovat viac a hlavne recepty ako a čo jest.

 • Hurta Stanislav 06.02.2017 08:29

  Veľmi mi pomohol Zoznam 99 potravín … Som vďačný autorovi za to, že nezištne ponúka svoj Zoznam verejnosti.
  Stanislav Hurta

Pridať komentár

* Nezabudnite na požadované pole