Analgetiká, warfarin ako je to medzi nimi ?

Warfarín neznáša analgetiká a opačne

Od určitého veku lekári odporúčajú anopyrin. Anopyrin/ je to isté ako acylpyrin, len je čistejší. Dôvodom je možnosť vzniku krvných zrazenín. Patrí do skupiny nazývanej analgetiká. Lieky proti horúčke a bolesti. Liečivom je kyselina acetylsalicylová.

 

Warfarin a analgetika

lieky proti bolesti acylpyrín, anopyrín, aspyrín,ibuprofén

 

Vekom každému z nás „hrdzavie potrubie“. Za tento stav je zodpovedný napr. nerozpustený kofeín .Ten vyvoláva zápaly, ktoré môžu v tele driemať i niekoľko desiatok rokov. To môže byť nebezpečné, hlavne v dôsledku možného ucpania ciev. Následkom môže byť infarkt, mozgová príhoda, pľúcna embólia a ďalšie život ohrozujúce udalosti. Anopyrin teda robí krv redšou. Viac informácií o anopyríne si môžete prečítať tu.   Užívať sa ale NESMIE spolu s warfarínom. Obaja zrieďujú krv a môže dôjsť k druhému extrému. Tým je až príliš riedka krv. Tá môže spôsobiť vnútorné krvácania s fatálnymi následkami. Ak užívate warfarin, tak v žiadnom prípade NESMIETE brať Anopyrin / Acylpyrin / Aspirin/ Ibuprofen. Pre krátkodobé utíšenie bolesti treba použiť lieky obsahujúce paracetamol (paralén, panadol). Ani paracetamol nemôžete užívať dlhodobo. Ak sa vám neuľaví, treba určite navštíviť lekára.

Riedite si krv warfarínom ? potraviny, čo majú vplyv na warfarín STIAHUJ tu

Čo som s anopyrínom vyviedol ja ?

Napíšem v niektorom z ďalších článkov už skoro.

PS: Termín zverejnenia nového článku nájdete v sekcii  ” Novinky “

Pavol Valúch

Pavol Valúch, spokojný " mladík " 50 + . Autor blogu: Warfarín a život s ním. Pomáham ľuďom udržať si " rovnakú " kvalitu života ako mali pred warfarínom. Od roku 1999 som odkázaný na warfarin. Rád sa podelím o svoje zážitky a skúsenosti s ostatnými. Rád sa poučím zo zážitkov a skúsenosti iných.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na požadované pole